Żubr chciał latać

i

Autor: AEROGRYF AVIATION

Dramat w Puszczy

Pociąg zabił żubra. To pierwszy taki przypadek w regionie. Pobrano mu gałkę oczną

2022-08-11 11:44

W Puszczy Augustowskiej doszło do potrącenia żubra przez pociąg. Zwierzę przechodziło przez tory w okolicach wsi Kamienna Nowa (woj. podlaskie). Jak podało Radio 5, które poinformowało o zdarzeniu, to pierwszy tego typu przypadek w regionie.

Trzy żubry przechodziły przez tory kolejowe w okolicach miejscowości Kamienna Nowa. Nagle jedno z nich nieszczęśliwie znalazło się pod kołami nadjeżdżającego pociągu. - Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego. Akurat te żubry wychodziły z obwodu ochronnego Biebrzańskiego Parku Narodowego - powiedział w Radiu 5 Adam Sieńko, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów. Śmiertelnie potrącony żubr to około 5 - 6 letni byk. Tusza zwierzęcia została przekazana do utylizacji. Z ciała pobrano próbki, m.in.: gałka oczna, fragment serca, płuca, wątroby. Zostaną one wykorzystane do celów naukowych. W Polsce żyje około 2429 żubrów.

Czytaj też: Suchowolce: Samochód zderzył się z pociągiem relacji Bielsk Podlaski - Czeremcha. Kierowca trafił do szpitala

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!
Sonda
Spotkałaś/ spotkałeś kiedyś na żywo żubra?