Podlascy policjanci skontrolowali taksówki i ujawnili 70 wykroczeń [ZDJĘCIA]

2017-03-15 8:38

Ponad 200 skontrolowanych taksówek i 70 ujawnionych wykroczeń - to efekt akcji "Bezpieczna taksówka", którą przeprowadzili policjanci z podlaskiej drogówki. 

Akcja "Bezpieczna taksówka" trwała w dniach od 8 do 12 marca i wzięło w niej udział ponad stu policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali dokumenty wymagane do wykonywania odpłatnych przewozów, kontrolowali stan techniczny pojazdów, badali trzeźwość kierowców i sprawdzali przestrzeganie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa podczas, gdy taksówkarz jechał sam.

Przez 5 dni policjanci skontrolowali ponad 200 taksówek i ujawnili 70 wykroczeń, które dotyczyły głównie: jazdy w nie zapiętych pasach,  przekroczenia prędkości, braku wymaganych dokumentów lub licencji. 

Działania „Bezpieczna  taksówka” cieszyły się dużą aprobatą pasażerów tego typu pojazdów. Nieprawidłowości, które ujawnili policjanci z pewnością wpłyną na poziom świadczonych usług, ale przede wszystkim przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zapowiadają, że będą regularnie sprawdzać taksówki.

>>> ZAGINĄŁ Andrzej Kryński z Brańska. Mężczyzna odprowadził córkę do przedszkola i od tamtej pory nie dał znaku życia