Podlaska Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy

i

Autor: POSG Podlaska Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy

Podlaska Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy

2020-11-05 11:44

W czwartek 5 listopada w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie trzynastu nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej. Teraz czeka ich kilkumiesięczne szkolenie.

Pięć funkcjonariuszek i ośmiu funkcjonariuszy w asyście pocztu sztandarowego złożyło ślubowanie przed Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Cała grupa już w piątek rozpocznie kilkumiesięczne szkolenie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie i Lubaniu. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

To nie ostatnie ślubowanie w tym roku. Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje w grudniu przyjąć do służby jeszcze piętnastu funkcjonariuszy.

Przypominamy, że cały czas trwa nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Służbę może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów