Podlaska straż graniczna zatrzymała Polaka, który był poszukiwany przez Interpol

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Podlaska straż graniczna zatrzymała Polaka, który był poszukiwany przez Interpol

Podlaska straż graniczna zatrzymała Polaka, który był poszukiwany przez Interpol

2019-02-28 10:07

Funkcjonariusze podlaskiej straży granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu sejneńskiego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli auto, którym podróżował 43-letni Polak.

- W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz podlaskiej Straży Granicznej został ciężko ranny [ZDJĘCIA]

Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. Mężczyzna był ścigany przez czeski wymiar sprawiedliwości od października 2018 roku za kradzież z włamaniem do sklepu jubilerskiego skąd ukradł około 3,5 kg wyrobów jubilerskich ze złota. Na podstawie czeskiego prawa grozi mu za to kara 10 lat pozbawienia wolności.

43-latek został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji w Sejnach.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

ZOBACZ WIDEO: Polski milioner sadysta