Podlaskie: Był tak pijany, że wypadł z samochodu! Miał 3,6 promila

i

Autor: KPP Augustów Podlaskie: Był tak pijany, że wypadł z samochodu! Miał 3,6 promila

Podlaskie: Był tak pijany, że wypadł z samochodu! Kierowca miał 3,6 promila

2020-10-15 13:00

Wsiadł do auta, mimo że ledwie mógł siedzieć. Niedługo później wypadł z samochodu, by następnie wczołgać się z powrotem i... zasnąć za kółkiem. Augustowscy policjanci, których wezwano do Bargłowa Kościelnego, zastali stojący na chodniku przed sklepem pojazd. Skrajnie pijanego kierowcę zbadano alkomatem. Miał w organizmie przeszło trzy i pół promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę (14 października) po godzinie 19:00. Jak widać, nie u każdego pokładów cierpliwości starcza, by z libacją poczekać do weekendu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że przy sklepie spożywczym w Bargłowie Kościelnym (powiat augustowski) stoi na chodniku samochód, a w nim śpi pijany mężczyzna. - Z relacji świadków wynikało, że kierowca najpierw wypadł z pojazdu, a następnie z trudem do niego się wczołgał - tłumaczą policjanci.

- Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Mundurowi zastali tam śpiącego 34-latka. Badanie alkomatem wykazało 3,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono też, że jego Mitsubishi nie ma aktualnych badań. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a 34-latek trafił do policyjnego aresztu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Augustowie.

Sprawca pewnie prędko nie wytrzeźwieje, ale kiedy już dojdzie do siebie, z pewnością usłyszy zarzut. Będzie mu grozić do dwóch lat więzienia.

Zero tolerancji. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 132