Podlaskie: Ciężarówka, a w niej gigantyczna kontrabanda. Chodzi o ponad 10 mln złotych

i

Autor: Podlaska KAS Podlaskie: Ciężarówka, a w niej gigantyczna kontrabanda. Chodzi o ponad 10 mln złotych

Podlaskie: Ciężarówka, a w niej gigantyczna kontrabanda. Chodzi o ponad 10 mln złotych

2022-03-04 7:28

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Suwałk przechwycili niemal 725 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ciężarówka z kontrabandą zabezpieczona została na jednej z prywatnych posesji w powiecie sejneńskim. Wartość rynkowa papierosów to ponad 10,5 mln zł.

Na posesji należącej do 57-letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego znajdowała się gigantyczna kontrabanda. Funkcjonariusze KAS znaleźli samochód ciężarowy, a w nim niemal 725 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kartony z kontrabandą ukryte były w naczepie tira pod warstwą trocin. Część z nich dodatkowo zamaskowana była arkuszami blachy. - Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów oszacowana została na ponad 10,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 17 mln zł - wylicza st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Czytaj też: Podlaskie: Imigranci nadal próbują dostać się do Polski

Wobec właściciela posesji wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sejnach. Mężczyznę tymczasowo aresztowano na 3 miesiące. 57-latkwoi grozi kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Sonda
Czy kupujesz nielegalne papierosy pochodzące z przemytu?
None