Podlaskie: Coraz goręcej! Nawet 32 stopnie w cieniu. Do kiedy obowiązują ostrzeżenia IMGW? [PROGNOZA POGODY]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Podlaskie: Coraz goręcej! Nawet 32 stopnie w cieniu. Do kiedy obowiązują ostrzeżenia IMGW? [PROGNOZA POGODY]

Podlaskie: Coraz goręcej! Nawet 32 stopnie w cieniu. Do kiedy obowiązują ostrzeżenia IMGW? [PROGNOZA POGODY]

2021-07-08 14:00

Całe Podlasie zmaga się dziś z potężnymi upałami. Alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą całej wschodniej części naszego kraju. Białystok i okolice są już rozgrzane do czerwoności, a to jeszcze nie koniec. Aktualne ostrzeżenia IMGW mają obowiązywać aż do piątkowego wieczora!

Pomarańczowy alert dla Białegostoku i okolic mówi, że upalna aura będzie nam towarzyszyć również w piątek (9 lipca). Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska w treści ostrzeżenia drugiego stopnia oceniono na 90 procent. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29 do 32 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni - informują eksperci z IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla całej wschodniej i centralnej Polski. O czym mówi pomarańczowy alert IMGW? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w objaśnieniu.

Lekki spadek temperatury spodziewany jest dopiero w sobotę. W weekend niewykluczone są również opady deszczu.

Sonda
Czy ufasz prognozie pogody?
Napad padaczki. Jak pomóc choremu?