Podlaskie. Eryk ma chore serce. Ratunkiem jest operacja w USA

i

Autor: archiwum rodzinne Podlaskie. Eryk ma chore serce. Ratunkiem jest operacja w USA

Podlaskie. Eryk ma chore serce. Ratunkiem jest operacja w USA

2022-01-17 8:17

Błagamy o ratunek. Wyjazd do USA zbliża się wielkimi krokami. Zostało ekstremalnie mało czasu! - rozpacza pani Ewelina, mama 8-letniego Eryka chorującego na bardzo poważną wadę serce. Lekarze w Polsce rozkładają ręce. Teraz jedynym ratunkiem dla chłopca jest operacja w Stanach Zjednoczonych.

Eryk Kopczewski (8 l.) z Radziłowa w woj. podlaskim ma śmiertelną wadę serca. - W 20 tygodniu ciąży wiedziałam, że urodzę bardzo chore dziecko! W tym czasie przebywaliśmy w Londynie. Tam nikt nie przebierał w słowach. To dziecko nadaje się do aborcji! [...] Nie było takiej możliwości, bo już wtedy kochałam to dziecko nad życie! Jeśli mam urodzić chore dziecko, to jestem jego matką i muszę o nie walczyć! - wspomina mama chłopca. Eryk urodził się z wadą serca HLHS. Chłopiec przeszedł już dwie poważne operacje, a niedługo powinien przejść trzecią na otwartym sercu. Niestety w Polsce nikt się nie chce jej podjąć.

- Wysokie ciśnienie i bardzo wąska tętnica ze skrzeplinami blokuje lewe płuco, dlatego lekarze w Polsce nie chcą już podjąć się dalszego leczenia Eryka. Dostaliśmy taką informację czarno na białym: Nie ma już możliwości dalszego leczenia naszego dziecka w Polsce - informuje mama Eryka za pośrednictwem fundacji Siepomaga. Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest operacja w Stanford, która kosztuje aż 9 mln zł. Do tej pory udało się zebrać tylko niewielką część tej kwoty, a czasu jest coraz mniej. Erykowi można pomóc wpłacając pieniądze za pośrednictwem portalu Siepomaga lub wspierając aukcje na Facebooku. Dane do przelewu tradycyjnego:

Dane odbiorcy:

Fundacja Siepomaga

Pl. Władysława Andersa 3

61-894 Poznań

Numer rachunku: 08 2490 1028 3587 1000 0006 9088

Tytułem: Darowizna Eryk Kopczewski

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca
Sonda
Czy szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?