Podlaskie: Ks. prałat Ludwik Olszewski nie żyje. Wykryto u niego COVID-19

i

Autor: Drohiczynska.pl / SE [ILUSTRACYJNE] Podlaskie: Ks. prałat Ludwik Olszewski nie żyje. Wykryto u niego COVID-19

Podlaskie: Ks. prałat Ludwik Olszewski nie żyje. Wykryto u niego COVID-19

2020-10-23 13:00

W wieku 82 lat odszedł ks. prałat Ludwik Olszewski. Diecezja drohiczyńska poinformowała o jego śmierci na oficjalnej stronie internetowej. Duchowny, który przez ponad dwie dekady pełnił urząd proboszcza parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim, był zakażony koronawirusem. Zmarł w miniony czwartek (22 października).

Ks. prałat Ludwik Olszewski nie żyje. Miał koronawirusa

Jak podaje portal Bielsk.eu, prałat Ludwik Olszewski trafił do szpitala 9 października. Jego stan zdrowia na tyle się jednak pogorszył, że już następnego dnia księdza przewieziono do placówki w Białymstoku. Niestety, w czwartek wieczorem duchowny zmarł.

Ks. prałat Ludwik Olszewski był doktorem teologii, a tytuł ten zdobył w 1972 roku. Miał olbrzymie zasługi dla Kościoła w Podlaskiem. Był kanonikiem gremialnym Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej. W 2000 roku został kapelanem Jego Świątobliwości. Otrzymał Krzyż Papieski Diecezji Drohiczyńskiej, a także złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa" i złotą odznakę "Za opiekę nad zabytkami".

Jak informuje diecezja, pogrzeb ks. prałata Ludwika Olszewskiego odbędzie się w poniedziałek (26 października). Od godziny 10:30 planowany jest pochówek na cmentarzu parafialnym przy ulicy Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim, natomiast o 11:00 odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa w Bazylice Mniejszej w Bielsku Podlaskim. - Uroczystości odbędą się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych, zarówno na cmentarzu, jak i w kościele - zaznaczono w komunikacie.

Testy, testy i jeszcze raz testy. "Bedzie dobrze" Adama Federa, odc. 136