Podlaskie. Druhowie OSP w Lipsku uratowali młodego łosia

i

Autor: OSP Lipsk / reprod. T. Matuszkiewicz / Super Express Łoś utknął w rowie w okolicy wsi Rogożynek

Podlaskie. Łoś utknął w rowie. Z pomocą przybyli druhowie OSP Lipsk [ZDJĘCIA]

2020-12-10 13:57

Strażacy ochotnicy z Lipska (woj. podlaskie) odebrali niecodzienne zgłoszenie: w lesie w okolicy wsi Rogożynek młody łoś utknął w rowie i nie potrafił samodzielnie z niego się wydostać. Na pomoc wyziębionemu i przerażonemu zwierzęciu wyruszyło sześciu druhów.

Powiadomienie o łoszaku, który wpadł w tarapaty wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania ok. godz. 13. Z akcją ratunkową ruszył sześcioosobowy zastęp druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipska. Zwierzak prawdopodobnie próbował przejść po cienkim lodzie, którym skuta była woda zgromadzona w rowie. Lód jednak pękł pod jego ciężarem i łoszak utknął w pułapce na dobre. Przeczytaj również: Nietypowa akcja strażaków. Wyciągnęli łosia z piwnicy [ZDJĘCIA]

Nocna interwencja na S-8. Policja zagoniła do lasu zbłąkanego łosia radiowozem

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, młody łoś dygotał z zimna. Druhowie użyli drabiny, by jak najszybciej do niego dotrzeć i bezpiecznie wydostać na twardy ląd. Udało im się to już po niespełna dwóch godzinach.

Łoś został okryty grubymi kocami i zbadany przez lekarza weterynarii, który ocenił jego stan zdrowia. Godzinę później, gdy łoszak już się ogrzał i nabrał sił na tyle, by samodzielnie stać i chodzić, odszedł w głąb lasu w poszukiwaniu swojej matki klępy.