Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele m.in. Iranu, Kuby, Turcji, Jemenu, Syrii, Iraku, Etiopii, Bangladeszu, Erytrei, Konga, Mali, Nowej Gwinei, Nigerii, Afganistanu i Gabonu. Nielegalni migranci próbę sforsowania granicy podjęli w rejonie Płaskiej, Narewki, Białowieży, Dubicz Cerkiewnych, Czeremchy i Mielnika. Największa, bo 42-osobowa grupa próbowała przejść na polską stronę przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa. To odcinek ochraniany przez SG w Białowieży.
Czytaj też: Białystok: Kompletnie pijana matka wiozła swoje dzieci. Kierowała autem pomimo zakazu
Z kolei w miejscowości Burbiszki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli toyotę na warszawskich tablicach rejestracyjnych. - Okazało się, iż obywatel Gruzji przewoził Afgańczyka, 3 Hindusów i mieszkańca Tadżykistanu. Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że nikt z podróżnych nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Wszyscy zostali zatrzymani i pozostają w dyspozycji Placówki SG w Sejnach - przekazała Katarzyna Zdanowicz, rzecznika prasowa podlaskiego oddziału straży granicznej.
Z danych SG wynika, że w sierpniu prób przedostania się przez polsko-białoruską granicę do Polski odnotowano blisko 300. Kończą się odbiory techniczne ostatnich elementów stalowej zapory o wysokości pięciu metrów, zbudowanej na granicy z Białorusią. Przęsła ustawione są już na całej zaplanowanej długości 186 km tego ogrodzenia. Na już ukończonych i odebranych odcinkach, prowadzone są prace związane z instalacją tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów. Mają być zakończone do połowy września.