Kontrola KAS

Podlaskie: Niespodzianka w ciężarówce z węglem. Przeliczenie kontrabandy zajęło dwie doby

2022-08-10 9:23

Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła w woj. podlaskim przemyt 170 tys. paczek papierosów. Kontrabanda znajdowała się w litewskiej ciężarówce transportującej ładunek węgla drzewnego. Wartość zabezpieczonych przez podlaską KAS papierosów to 2,5 mln zł.

W litewskiej ciężarówce miał się znajdować tylko węgiel drzewny, ale wnikliwa kontrola funkcjonariuszy KAS z Budziska wykazała, że było coś jeszcze. Za workami z węglem znajdowały się worki z białoruskimi papierosami. - W ciężarówce ukrytych było niemal 170 tys. paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 2,5 mln zł. W blisko połowie z przeszło tysiąca worków znajdowały się papierosy - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. Wyładunek i przeliczenie tak dużej kontrabandy zajęło aż dwie doby. Z wyliczeń KAS wynika, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby ponad 4 mln zł. W sprawie przemytu Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła śledztwo.

Czytaj też: Sokółka: Zamówiła 26 worków z cukrem po 25 kg każdy. To był najgorszy interes w jej życiu

Podlaskie. Papierosowa kontrabanda w ładunku węgla drzewnego
Sonda
Czy kupujesz nielegalne papierosy pochodzące z przemytu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE