Podlaskie: Kompletnie pijana matka „opiekowała się” malutkim synkiem. Miała 3,3 promila

2020-06-26 15:25 TEM / PT
Pijana matka opiekowała się dzieckiem
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

„Kobieta z małym dzieckiem przewróciła się, chyba jest pijana” – usłyszał w słuchawce telefonu dyżurny policji w Łomży i natychmiast we wskazane miejsce wysłał ekipę patrolową. Mundurowi zastali tam leżącą na trawniku 36-latkę, a obok niej dziecięcy rowerek. Dziecka nigdzie jednak nie było widać...

Zgłoszenie dotyczyło jednej z miejscowości w gminie Miastkowo niedaleko Łomży. Mundurowi dowiedzieli się, że na trawniku tuż przy drodze leży młoda kobieta, najprawdopodobniej pijana, a tuż przy niej – według zgłaszającego – siedzi mały chłopczyk.

Przeczytaj również: Łomża. 61-latka jechała zygzakiem jak PIJANA. Interweniował policjant na wolnym

Patrol policji natychmiast pojechał we wskazane miejsce i faktycznie zastał kobietę leżącą na trawie, zaś obok niej stał dziecięcy rowerek, jednak dziecka nigdzie nie było. Policjanci znaleźli w rowerku telefon komórkowy i zadzwonili pod numer widoczny na wyświetlaczu. Odebrała starsza pani, która przedstawiła się jako babcią dziecka i oznajmiła, iż widząc kompletnie pijaną synową i siedzącego przy niej wnuka, nie mogła postąpić inaczej i dlatego zabrała go do siebie.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego matki chłopca policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Badanie alkomatem wykazało, że „opiekowała się” swoim synkiem mając blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie!

36–latka trafiła do policyjnego aresztu – za narażenie na niebezpieczeństwo własnego dziecka grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ!

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.