Podlaskie: Przewrócił się na skuterze tuż przed ciężarówką! "16-latek miał prawie 2 promile"

2020-10-14 9:30
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Policja [zdjęcie ilustracyjne]

O krok od tragedii na Podlasiu! Po alkoholu wsiadł na skuter, wyjechał na drogę krajową i omal nie doprowadził do koszmarnego wypadku. Nietrzeźwy 16-latek przeżył tylko dzięki natychmiastowej reakcji kierowcy ciężarówki, który w porę zmienił pas ruchu. Chłopaka zatrzymał świadek zdarzenia, będący po służbie policjant z CBŚP. Nieodpowiedzialny nastolatek został przekazany matce, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (9 października) na trasie prowadzącej z Moniek do Grajewa. - Mundurowi zostali zaalarmowani o zatrzymaniu nietrzeźwego nastolatka, który kierował motorowerem na drodze krajowej nr 65. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopak przewrócił się podczas wykonywania manewru skrętu w prawo. Tuż za nim jechała ciężarówka. Natychmiastowa reakcja kierowcy tira, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej pozwoliła uniknąć tragedii - podaje Komenda Powiatowa Policji w Mońkach.

Całe zdarzenie widział jadący z naprzeciwka funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Mundurowy natychmiast zatrzymał pojazd i odebrał kluczyki nastolatkowi. Chłopak chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak został przed tym powstrzymany. Okazał się, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Sprawca zamieszania będzie odpowiadał za swój wybryk przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zero tolerancji. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 132
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE