Policja [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Policja [zdjęcie ilustracyjne]

Podlaskie: Przewrócił się na skuterze tuż przed ciężarówką! "16-latek miał prawie 2 promile"

2020-10-14 9:30

O krok od tragedii na Podlasiu! Po alkoholu wsiadł na skuter, wyjechał na drogę krajową i omal nie doprowadził do koszmarnego wypadku. Nietrzeźwy 16-latek przeżył tylko dzięki natychmiastowej reakcji kierowcy ciężarówki, który w porę zmienił pas ruchu. Chłopaka zatrzymał świadek zdarzenia, będący po służbie policjant z CBŚP. Nieodpowiedzialny nastolatek został przekazany matce, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (9 października) na trasie prowadzącej z Moniek do Grajewa. - Mundurowi zostali zaalarmowani o zatrzymaniu nietrzeźwego nastolatka, który kierował motorowerem na drodze krajowej nr 65. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopak przewrócił się podczas wykonywania manewru skrętu w prawo. Tuż za nim jechała ciężarówka. Natychmiastowa reakcja kierowcy tira, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej pozwoliła uniknąć tragedii - podaje Komenda Powiatowa Policji w Mońkach.

Całe zdarzenie widział jadący z naprzeciwka funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Mundurowy natychmiast zatrzymał pojazd i odebrał kluczyki nastolatkowi. Chłopak chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak został przed tym powstrzymany. Okazał się, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Sprawca zamieszania będzie odpowiadał za swój wybryk przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zero tolerancji. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 132