Podlaskie: SZALENIEC z Białorusi za kierownicą tira! Co on sobie myślał? [WIDEO]

i

Autor: KPP Sokółka Podlaskie: SZALENIEC z Białorusi za kierownicą tira! Co on sobie myślał? [WIDEO]

Podlaskie: SZALENIEC z Białorusi za kierownicą tira! Co on sobie myślał? [WIDEO]

2020-10-22 12:00

Kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie drogówki nagrała na drodze krajowej nr 19 skrajnie niebezpieczny manewr. Kierowca ciężarówki wyprzedzał innego tira na skrzyżowaniu, pomimo obowiązującego zakazu. Złamał przy tym szereg przepisów. Jak się okazało, za kółkiem siedział obywatel Białorusi. Za nieodpowiedzialną jazdę otrzymał mandat. Funkcjonariusze publikują ku przestrodze zarejestrowany wybryk 42-latka.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w powiecie sokólskim. Droga krajowa nr 19, na której szalał nagrany kierowca tira, wiedzie z Białegostoku do granicy z Białorusią. Pochodzący zza naszej wschodniej granicy 42-latek zlekceważył niemal wszystkie przepisy ruchu drogowego. - Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała, jak w miejscowości Karcze mężczyzna przekroczył linię podwójnie ciągłą i na skrzyżowaniu wyprzedzał inną ciężarówkę, pomimo obowiązującego zakazu - podaje Komenda Powiatowa Policji w Sokółce.

Pirat drogowy za kierownicą tira

Jak widać na załączonym wyżej filmie, 42-latek kontynuował manewr, dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. - Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się być obywatel Białorusi, który został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych - informują policjanci.

Podlascy funkcjonariusze apelują o rozsądną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu.