Podlaskie: Uciążliwy upał i gwałtowne burze. IMGW wydało dwa ostrzeżenia meteorologiczne

i

Autor: Jacek Chlewicki Podlaskie: Uciążliwy upał i gwałtowne burze. IMGW wydało dwa ostrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenie IMGW

Podlaskie: Uciążliwy upał i gwałtowne burze. IMGW wydało dwa ostrzeżenia meteorologiczne

2022-08-24 15:33

Meteorolodzy przestrzegają przed burzami z gradem w województwie podlaskim. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązujące w środę od południa do północy. W regionie wciąż obowiązuje też ostrzeżenie przed upałami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie przed burzami obejmuje całe województwo podlaskie. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - podało białostockie biuro prognoz meteorologicznych. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk meteorolodzy szacują na 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje w środę (24.08) do końca dnia). 

Czytaj też: Kąpieliska w Podlaskiem. Gdzie można się wykąpać? Aktualna lista miejsc [czerwiec, 2022]

Żar leje się z nieba… Kurtyny wodne w centrum Białegostoku

W Podlaskiem nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. Upał zostanie z nami co najmniej do wieczora 29 sierpnia. - Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - ostrzega IMGW. Lekarze przypominają, że upały są bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Specjaliści zalecają, że kto nie musi, to niech lepiej nie wychodzi z domu w godzinach największego działania promieni słonecznych. Pijmy też dużo wody - nawet 2 litry dziennie. Gdy jesteśmy na zewnątrz, starajmy się chronić naszą głowę i skórę przed słońcem.

Upał w Białymstoku. Tu złapiesz trochę cienia i odpoczniesz od słońca. ZDJĘCIA: