Podlaskie. Ukryli papierosy w wagonie z cementem!

i

Autor: Podlaskie KAS Podlaskie. Ukryli papierosy w wagonie z cementem!

Podlaskie. Ukryli papierosy w wagonie z cementem! Akcja udaremniona

2021-10-06 9:16

To kolejna próba przemytu papierosów z Białorusi do Polski. Tym razem funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce (woj. podlaskie) znaleźli kontrabandę w wagonie z cementem! Było tam 10 tysięcy paczek papierosów!

Kartony z papierosami, schowane w cemencie, odkryto podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego do Polski z Białorusi. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w sumie 10 tys. paczek przemycanych papierosów; wartość szacunkowa tej kontrabandy sięga 150 tys. zł. Jak przekazała PAP, białoruska załoga pociągu została przesłuchana. - W sprawie przemytu zostało wszczęte postępowanie, które prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Czytaj też: Białystok: Protest pod hasłem "Stan wyjątkowo nieludzki". Wszyscy milczeli

Dwa tygodnie temu podlascy funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali w Siemianówce dużo większy przemyt papierosów, ukrytych w dwunastu cysternach z płynną żywicą syntetyczną. W sumie zatopionych w tej substancji było 121 tys. paczek nielegalnych papierosów. Ich wartość rynkowa została oszacowana na ponad 1,8 mln zł.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Kuźnica. KAS przechwyciła nielegalne papierosy warte 9 mln zł