Wojskowe ćwiczenia

Kryptonim: KOP-22. Żołnierze WOT doskonalili taktykę działań przeciwdywersyjnych [ZDJĘCIA]

2022-09-19 8:10

Przez ostatnie trzy dni żołnierze WOT oraz wojsk operacyjnych brali udział w ćwiczeniu pod kryptonimem KOP-22. W szkoleniu, które zakończyło się w niedzielę (18 września), brało udział ponad 800 żołnierzy. - Jego celem było doskonalenie taktyki działań przeciwrozpoznawczych i przeciwdywersyjnych, działań ratowniczo-ewakuacyjnych oraz wsparcia funkcjonariuszy Straży Granicznej - przekazał kpt. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przez trzy dni żołnierze wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ćwiczyli m.in. prowadzenie działań patrolowych, pracę na posterunkach obserwacyjnych oraz przeszukiwanie terenu. Działania na lądzie wspierały bezzałogowe statki powietrzne "FlyEye". W sumie, w rejonach przygranicznych województw podlaskiego i lubelskiego, ćwiczyło ponad 800 żołnierzy. - Były to siły niezależne od tych, które od ponad roku wspierają Straż Graniczną w ochronie na granicy RP z Białorusią - podkreśla kpt. Łukasz Wilczewski. W ćwiczeniach brali udział przede wszystkim żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierani przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, 5 Mazowieckiej Brygady OT, 9 Łódzkiej Brygady OT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a także 18 pułku rozpoznawczego.

Czytaj też: Niewidomy mężczyzna słyszał krzyki sąsiada. Nie wiedział, co się stało. Wystawały tylko nogi

Zawsze gotowi - zawsze blisko. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli w Żywcu pszysięgę
Sonda
Czy widziałeś kiedyś na żywo ćwiczenia wojskowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE