- Bonem można zapłacić już u niemal 15,8 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - Do tej pory beneficjenci wykonali około 143 tys. płatności bonami na łączną kwotę ok. 99,9 mln zł.
Bon jest wsparciem dla rodzin oraz polskiej branży turystycznej. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z danych zawartych w dokumencie wynika m.in., kto jest uprawniony do bonu, na które dzieci, jaka jest kwota na poszczególne dzieci oraz łączna kwota przyznanych świadczeń. Bonu nie możesz wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne.
Czytaj też: Podlaskie. Koronawirus w AUTOBUSIE. Sanepid szuka pasażerów
Bon można wykorzystać również w sytuacji gdy ze względu na wiek dziecka nie trzeba za nie płacić. Ważne jest by dziecko korzystało z usługi hotelarskiej lub uczestniczyło w imprezie turystycznej.Nawet jeśli dopiero w 2021 r. urodzi się dziecko, a rodzic uzyska prawo do świadczenia wychowawczego, to również będzie mu przysługiwało świadczenie w formie bonu. Z kolei w sytuacji, gdy rodzice sprawują opiekę nad dzieckiem naprzemiennie, to każdemu z nich przysługuje bon w wysokości 250 zł.
Podlaskie. Mężczyzna doniósł do ZUS na swojego szwagra. Chodziło o pracę
Więcej o bonie turystycznym i jak z niego korzystać przeczytasz tutaj: Bon turystyczny 2020. Jak odebrać bon turystyczny przez konto w banku? [WNIOSEK]