Policjant w szpitalu, uszkodzone radiowozy. Ciężka noc na polsko-białoruskiej granicy

i

Autor: KWP Białystok Policjant w szpitalu, uszkodzone radiowozy. Ciężka noc na polsko-białoruskiej granicy

Policjant w szpitalu, uszkodzone radiowozy. Ciężka noc na polsko-białoruskiej granicy

2022-03-14 9:45

Wyjątkowo niespokojna noc na granicy polsko-białoruskiej. Migranci próbowali nielegalnie dostać się do Polski. Interweniowało kilkudziesięciu policjantów. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie. Jeden z policjantów trafił do szpitala.

W niedzielę wieczorem pod Połowcami zostali zaatakowani funkcjonariusze policji. - Interweniowali w związku z próbą przekroczenia granicy - informuje podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku. Kilka pojazdów zostało uszkodzonych. Do szpitala trafił policjant, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

- Na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 78 cudzoziemców - podała w poniedziałek rano na Twitterze Straż Graniczna. Licząca 38 osób grupa, w której znajdowali się obywatele Kuby, Gambii i Kamerunu, przekroczyła granicę na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Nowym Dworze. Straż Graniczna poinformowała również, że w poniedziałek odnotowano trzy siłowe próby przekroczenia granicy i zatrzymano 32 osoby. To obywatele Etiopii, Togo, Senegalu, Jemenu i Syrii. Czytaj też: Podlaskie: Białorusin zatrzymany. Przemytnik ludzi przewoził 7 migrantów

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?