Policyjne małżeństwo z Grajewa. Łączy ich mundur i wspólna pasja do biegania

i

Autor: Archiwum prywatne Policyjne małżeństwo z Grajewa. Łączy ich mundur i wspólna pasja do biegania

Policyjne małżeństwo z Grajewa. Łączy ich mundur i wspólna pasja do biegania

2019-02-15 9:14

On jest funkcjonariuszem Policji z 19-letnim stażem pracy, ona policjantką, która 3 lata temu założyła policyjny mundur. Łączy ich wspólna pasja, jaką jest bieganie.

Aspirant sztabowy Adam Nieradko i starszy posterunkowy Beata Nieradko to jedno z sześciu policyjnych małżeństw pełniących służbę w grajewskiej komendzie. Beata i Adam w ramach treningów i zawodów przebiegają rocznie tysiące kilometrów, łącząc sportową pasję z charytatywnymi akcjach biegowymi.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

- Moja pasja do biegania narodziła się 12 lat temu. Zmianę trybu życia wymusiły na mnie problemy ze zdrowiem - mówi Adam Nieradko. - Początkowo pokonanie 1 km dziennie było dla mnie nie lada wyzwaniem. Dzisiaj spokojnie przebiegnę 40 km bez większego wysiłku. Pasją do biegania „zaraziłem” żonę około 5 lat temu. Teraz razem startujemy w różnych zawodach, głównie połączonych z akcjami charytatywnymi.

Policyjne małżeństwo Beaty i Adama Nieradko to wyjątkowo zgrany duet. Na co dzień służą w dwóch różnych wydziałach Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Po pracy natomiast udaje im się świetnie połączyć życie rodzinne z treningami, na które starają się wykorzystać każdą wolną chwilę.

Czytaj także: Białystok. Wypadek z udziałem radiowozu. Policjant trafił do szpitala

Jak twierdzą, bieganie daje im wytchnienie od ludzkich problemów, z którymi mają do czynienia w pracy, pozwala odreagować stresy, jak również utrzymać dobrą kondycję. Policyjne małżeństwo swoją pasję biegową wykorzystuje także w biegach charytatywnych, gdzie każdy pokonany kilometr to realna pomoc osobom potrzebującym.

ZOBACZ WIDEO: Leczył nowotwór ziołami