POLREGIO uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Białystok – Hajnówka

i

Autor: jch POLREGIO uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Białystok – Hajnówka

POLREGIO uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Białystok – Hajnówka

2021-01-01 7:45

Od 1 stycznia 2021 roku POLREGIO uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Białystok – Hajnówka. Przywrócenie po 27 latach ruchu kolejowego na tej linii (ruch pasażerski zawieszono w roku 1994), pozwoli na poprawę połączenia miasta powiatowego Hajnówka ze stolicą Podlasia. Do tej pory kolejowe połączenie między Hajnówką a Białymstokiem było możliwe okrężną drogą, z przesiadką w Czeremsze.

Pociągi będą obsługiwane przez szynobusy poruszające się z prędkością do 100 km/h. Jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez POLREGIO, czas przejazdu 76-kilometrowej trasy z Białegostoku do Hajnówki wyniesie maksymalnie 1 godz. 30 min. Natomiast przejazd z Bielska Podlaskiego do Hajnówki na odległość 30 km będzie trwał około 30 minut.

Czytaj też: Potężna inwestycja w Białymstoku. Węzeł Porosły oficjalnie otwarty. Budowa kosztowała 277 mln zł [ZDJĘCIA]

ZOBACZ ZDJĘCIA: Białystok. Zmodernizowany dworzec PKP już otwarty dla podróżnych

Od stycznia 2021 roku będzie kursować pięć par pociągów POLREGIO w relacji Białystok – Hajnówka i Hajnówka – Białystok oraz 1 para pociągów Białystok – Siedlce i Siedlce – Białystok, przez Hajnówkę. Będą także dwie pary pociągów Bielsk Podlaski – Hajnówka i Hajnówka - Bielsk Podlaski, które będą skomunikowane w Bielsku Podlaskim z pociągami relacji Białystok – Czeremcha –  Białystok. Łącznie to daje osiem połączeń Białystok – Hajnówka i osiem z Hajnówki do Białegostoku.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

- Dzięki uruchomieniu tych połączeń mieszkańcy województwa będą mogli szybko i wygodnie dotrzeć do pracy, szkoły i na uczelnie - uważa Renata Gerasimiuk z POLREGIO sp. z o.o.

Dworzec w Białymstoku po remoncie