Pościg za piratem drogowym w centrum Białegostoku. Autem przez Rynek Kościuszki! Nagrała go kamera monitoringu

2022-05-25 12:54
Pościg za piratem drogowym w centrum Białegostoku. Autem przez Rynek Kościuszki! Nagrała go kamera monitoringu
Autor: KMP Białystok Pościg za piratem drogowym w centrum Białegostoku. Autem przez Rynek Kościuszki! Nagrała go kamera monitoringu

Sceny jak z filmu rozegrały się minionej nocy w centrum Białegostoku (woj. podlaskie). Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Na ul. Sienkiewicza porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Okazało się, że 38-letni mężczyzna był poszukiwany przez policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Wszystko działo się minionej nocy w Białymstoku. Na al. Piłsudskiego policjanci zauważyli kierowcę audi, który jechał uszkodzonym autem bez włączonych świateł. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli, ale siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. - Pirat drogowy uciekał ulicami w centrum miasta, na Sienkiewicza porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili 38-letni białostoczanin był w rękach policjantów - informuje oficer prasowy policji w Białymstoku. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w w organizmie.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz szczerze o relacji z Emilią Korolczuk. Mówi wprost: "Podobała mi się"

Białystok. Pościg przez centrum miasta za kierowcą. 38-latek był poszukiwany

Mężczyzna miał sporo na swoim sumieniu. Był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Z tego też powodu mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 38-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Podlaskie. Dwóch policjantów w szpitalu. Niebezpieczny pościg za kierowcą BMW. Wiadomo, dlaczego uciekał

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE