Postawmy Łukasza na nogi!

i

Autor: materiały prasowe, Postawmy Łukasza na nogi - Pomagamy w walce z naczyniakiem!, facebook.com Postawmy Łukasza na nogi!

Postawmy Łukasza na nogi - Pomagamy w walce z naczyniakiem!

2017-03-08 11:09

"Postawmy Łukasza na nogi" - to hasło akcji charytatywnej do udziału w której zachęca stowarzyszenie Rowerowy Białystok. Potrzebna jest pomoc w zorganizowaniu operacji naczyniaka rdzenia kręgowego dla Łukasza Dmitruka, bez której chłopak może stracić władzę w nogach.

Problem Łukasza nie zaczął się w tym roku, ani w lutym, kiedy zaczął tracić władzę w nogach. Już od dziecka wiedział, że ma naczyniaka w rdzeniu kręgowym. Lekarze z Polski nie chcieli podjąć się leczenia, więc chłopak musiał wyjeżdżać na specjalistyczne zabiegi za granicę. Jednak jak dotąd naczyniak nie dawał o sobie tak mocno znać. Wcześniej Łukasz mógł funkcjonować jak każdy normalny, zdrowy, młody chłopak.

Zabieg, którego potrzebuje Łukasz jest kosztowny, ale wspólnymi siłami możemy uzbierać potrzebną sumę! - mówi Marcin Rogaczewski ze stowarzyszenia Rowerowy Białystok.

Relacja Łukasza Stepaniuka, reportera Radia ESKA:

Operacja planowana jest na 17 marca 2017 roku. Łukasz będzie potrzebował kilku zabiegów embolizacji. Koszt każdego z nich to 47 tys. zł. Dodatkowo trzeba opłacić koszty transportu, pobytu, a po wszystkim czeka go kosztowna rehabilitacja.

W sobotę (11.03) w Pubie Hary odbędzie się charytatywny koncert, podczas którego będą zbierane pieniądze na zabieg. Łukasz wkrótce planuje ślub - pomóżmy mu przenieść żonę przez próg na własnych nogach.

Pomóc możesz TUTAJ.

>>> Białystok: Maluchy będą miały więcej miejsca do zabawy i nauki. Miasto planuje modernizacje w kolejnych przedszkolach