Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

2019-03-11 9:09

Potworny wypadek na drodze krajowej numer 8 na trasie Białystok - Augustów. Zginęły dwie młode osoby z powiatu sokólskiego. Prokuratura ustala szczegóły tej tragedii.

W niedzielę na DK 8 w miejscowości Poświętne doszło to tragicznego wypadku. Było to około godziny 14. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mercedes kierowany przez 19-latka na łuku drogi zjechał na lewą stronę i tam zderzył się z pojazdem ciężarowym. Jak informują strażacy OSP Suchowola, w wyniku zderzenia osobówka została rozerwana na dwie części. Tył pojazdu znajdował się na jezdni, natomiast przednia część w przydrożnym rowie.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Mercedesem podróżowało pięć osób. 19-letni kierowca i 18-letni pasażer zginęli na miejscu. Pozostałe osoby w wieku 17, 18 i 19 lat  zostały zabrane do szpitala. Jedną z nich do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe 2 osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala ambulansami. Wszyscy podróżujący osobówką byli mieszkańcami powiatu sokólskiego.

Kierowcy TIR-a nic się nie stało. Pojazd był na estońskich numerach rejestracyjnych.

Szczegóły tej tragedii ustala prokurator. W działaniach trwających prawie 6 godzin udział brało 6 zastępów straży z JRG Sokółka, Posterunku JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej, OSP KSRG Suchowola, Dryga – łącznie 25 strażaków oraz Pogotowie Ratunkowe, Policja, Prokurator.

Zobacz wideo: Szczecin. Szaleniec zaatakował kierowcę autobusu