Prawo jazdy w woj. podlaskim. Gdzie najłatwiej jest zdać egzamin na prawo jazdy kat. B? [BIAŁYSTOK, ŁOMŻA, SUWAŁKI]

2020-05-29 10:55 Jacek Chlewicki, inf. prasowa
Prawo jazdy w woj. podlaskim. Gdzie najłatwiej jest zdać egzamin? [BIAŁYSTOK, ŁOMŻA, SUWAŁKI]
Autor: Paweł Jakubowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Spośród wszystkich miast wojewódzkich, egzamin praktyczny najłatwiej jest zdać w Rzeszowie. Udaje się to 39,2% przystępującym do egzaminu. Pod tym względem Białystok (woj. podlaskie) jest na 3. miejscu z wynikiem 38,1 %. Tak wynika z analizy statystyk Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD), przygotowanej przez portalnaukijazdy.pl.

Gdzie w woj. podlaskim najłatwiej jest zdać egzamin na prawo jazdy kategorii B? Eksperci rankomat.pl bliżej przyjrzeli się danym i sprawdzili, jak zdawalność egzaminu na prawo jazdy wygląda w skali całego kraju.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B

Jeśli chodzi o zdawalność egzaminu teoretycznego, Białystok znajduje się w połowie zestawienia miast wojewódzkich z wynikiem 57,3 %. Okazuje się, że łatwiej zaliczyć część teoretyczną kursu na prawo jazdy w mniejszym ośrodku np. w Suwałkach. Tam udaje się to 58,4 % zdającym. Najsłabiej wypada Łomża - 51,6 %.

Jeśli chodzi o Polskę Z kolei najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu występuje w Lublinie (58,9%), a najniższy w Bolesławcu (45,2%).

Czytaj też: Uwaga! Ważne informacje z WORD Białystok: wracają szkolenia stacjonarne!

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B

Patrząc na statystyki, najłatwiej egzamin praktyczny w woj. podlaskim można zdać w Łomży. Udaje się to 45,6 % przystępującym do egzaminu. W WORD Białystok odsetek ten wynosi 38,1 %.

W Polsce najczęściej egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdają kursanci w Jeleniej Górze (53%), a najrzadziej w Łodzi (24,9%).

Zobacz też: Nowi dyrektorzy WORD Białystok, Łomża, Suwałki. Poznaj nazwiska

Stracił prawo jazdy, zyskał punkty i mandat! Kierowca Porsche zatrzymany

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.