Punkt Szczepień Powszechnych w Białymstoku. Szczepienia ruszą 5 maja

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Punkt Szczepień Powszechnych w Białymstoku. Szczepienia ruszą 5 maja

Punkt Szczepień Powszechnych w Białymstoku. Szczepienia ruszą 5 maja

2021-04-29 7:40

Od środy 5 maja białostoczanie będą mogli szczepić się w pierwszym w mieście Punkcie Szczepień Powszechnych. Będzie on się znajdował w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych przy ulicy Broniewskiego. Już teraz można rejestrować się na szczepienia poprzez kontakt telefoniczny, e-mail czy SMS. Wkrótce w Białymstoku mogą ruszyć także dwa kolejne Punkty Szczepień Powszechnych.

Jak informuje Urząd Miejski w Białymstoku, pierwsze szczepionki do punktu przy ulicy Broniewskiego mają dotrzeć 4-5 maja. Szczepienia zarejestrowanych białostoczan ruszą 5 maja. Szczepienia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach: 11 – 20, od soboty do niedzieli w godzinach: 8 - 20. Rejestracja na szczepienie jest możliwa poprzez: nr telefonu 507 816 804 (zgłoszenia telefoniczne od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00), e-mail: rejestracja@revitapoz.pl, SMS o treści „szczepienie” na numer 507 816 804.

Można też zarejestrować się również poprzez ogólną infolinię rządową wybierając punkt na Broniewskiego 14 (ważne: trzeba wpisać kod pocztowy 15-750), telefon infolinii 989, e-rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl, SMS o treści „szczepimy się” na nr 880 333 333.

Czytaj też: Koronawirus w Podlaskiem 28.04. Zakażenia i zgony - najnowsze dane

Spięcia z policją na marszu antycovidowców w Białymstoku

Miasto we współpracy z podmiotami leczniczymi utworzyło trzy białostockie Punkty Szczepień Powszechnych: w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych, ul. Broniewskiegow budynku poradni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, wejście od ulicy Waszyngtonaw hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12, ul. Komisji Edukacji Narodowej. Urząd Miejski informuje, że rejestracja na szczepienia w dwóch pozostałych, utworzonych przez miasto Punktach Szczepień Powszechnych możliwa będzie dopiero, gdy Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych potwierdzi zarejestrowanie zamówienia szczepionek. Miasto przygotowane jest na szczepienie ponad 30 tys. białostoczan tygodniowo. Wszystko zależy jednak od tego, ile szczepionek punkty będą otrzymywać od rządu i jak wiele osób zgłosi się na szczepienia.

Szczepienia są wielką szansą dla każdego z nas. Poddanie się szczepieniu to nie tylko dbanie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo bliskich, z którymi się spotykamy oraz tych, z którymi pracujemy. Szczepionka jest dzisiaj jedyną szansą na powstrzymanie pandemii. Dlatego tak ważne jest, by zaszczepiło się jak najwięcej osób. Dzięki temu możemy wrócić do normalności, za którą wszyscy tęsknimy – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.