Mapa świata

i

Autor: Pixabay Mapa świata/ zdj. poglądowe

Quiz geograficzny

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kolorowe nazwy na mapie świata. Złotem będzie już 8/10

2022-08-04 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem przekonamy się, czy mapa świata nie ma przed wami żadnych tajemnic. Dla ułatwienia, krąg poszukiwań zawężamy jedynie do "kolorowych" nazw państw, miast czy mórz. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że każdego dnia budzicie z widokiem mapy świata przed oczami. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie "kolorowych" nazw na mapie świata. Powody nadawania nazw państwom, miastom, górom czy rzekom jest przeróżny. Czasami to dowód uznania dla zasłużonej osoby, a innym razem to po prostu nawiązanie do koloru. I o to będziemy pytać w naszym najnowszym quizie. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom, uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Kolorowe nazwy na mapie świata. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kolorowe nazwy na mapie świata

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Największe miasto woj. lubuskiego to góra koloru...
Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych