QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

i

Autor: Mikulski/AKPA; Įukowski/AKPA QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Sprawdź się!

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

2023-01-11 5:00

Witajcie w naszym quizie. Tym razem sprawdzimy Waszą wiedzę o polskich sitcomach. Dziś powstaje ich znacznie mniej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Niektóre zapadły Polakom w pamięć i bawiły do łez. Niektóre pozycje są tak kultowe, że nawet obecnie, wiele lat po ostatnim odcinku, widzowie chętnie oglądają powtórki. Gwarantujemy, że quiz nie będzie tak prosty, jak może się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że odcinki Waszych ulubionych sitcomów potraficie cytować z pamięci. Do dzieła!

Sitcom (ang. situation comedy) to rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce również nie brakuje legendarnych już sitcomów. Niektóre powstawały na wzór zagranicznego oryginału, inne były oryginalnym pomysłem. W czasach, kiedy Internet nie był tak powszechny, miliony Polaków oglądały takie sitcomy jak "Świat według Kiepskich" ; "Miodowe lata" czy "13 posterunek". M.in. o te seriale będziemy pytać w najnowszym quizie. Jeśli doskonale znacie przygody Ferdynanda Kiepskiego, Karola Krawczyka czy lekarzy z "Daleko od noszy", bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakie dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej wiedzy, również zachęcamy do udziału w quizie. Dzięki ewentualnym błędom, uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz o bohaterach polskich sitcomach. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Na jakiej ulicy mieszkają bohaterowie sitcomu "Świat według Kiepskich"?
Euro zamiast złotego? Wiceprezes Nowoczesnej: Tak szybko jak to tylko możliwe!