Matura 2022: Język polski. Lektury z gwiazdką, rozprawka i czytanie ze zrozumieniem. Zobacz, co obowiązuje na egzaminie

i

Autor: arc. Matura 2022

QUIZ. Zdałbyś maturę 2022 z matematyki? Z roku na rok zadania są coraz łatwiejsze. Teraz matura to bułka z masłem. Więcej niż 3 błędy to wstyd!

2022-04-25 15:15

Matura 2022 z matematyki to dla wielu maturzystów prawdziwy koszmar. Aby ją zdać, trzeba poprawnie rozwiązać zadania z arkusza CKE i uzbierać minimum 31% wszystkich punktów możliwych do zdobycia. Niestety, wielu uczniów obawia się, że nie uda im się osiągnąć tego wyniku i obleją maturę. Tymczasem ich starsi koledzy uważają, że z roku na rok matura z matematyki staje się coraz łatwiejsza. Też uważasz, że bez problemu zdałbyś maturę 2022 z matematyki? Zobacz, jak sobie poradzisz z zadaniami maturalnymi z poprzednich lat. Dla niektórych już więcej niż 3 błędy w naszym quizie to powód do wstydu.

Matura 2022 z matematyki już 5 maja. Większość maturzystów to właśnie tego przedmiotu na poziomie podstawowym boi się najbardziej. To już ostatnie chwile na przygotowania do matury. Wiele osób nie rozumie tych nerwów i uważa, że z roku na rok matura z matematyki jest coraz łatwiejsza i można ją zdać bez żadnego problemu. Też tak uważasz? Sprawdź, jak poradzisz sobie z zadaniami z arkuszy CKE z poprzednich lat. Wybraliśmy jedne z najprostszych zadań, więc więcej niż 3 błędy, to dla niektórych już powód do wstydu. W naszym quizie znajdziesz zadania z geometrii, prawdopodobieństwa, ciągów, czy funkcji. Aby zdać maturę z matematyki, trzeba uzbierać 31% punktów. Poradzisz sobie? Powodzenia!

Sprawdź, czy zdasz maturę z matematyki! Rozwiąż ten test na minimum 31%

Pytanie 1 z 13
Cena roweru po obniżce o 15% była równa 850 zł. Przed obniżką ten rower kosztował

Matura 2022 - szybka powtórka do matury z matematyki

Co powtórzyć na ostatnią chwilę przed maturą 2022 z matematyki? Na pewno warto poznać pewniaki maturalne, czyli zadania, które co roku pojawiają się na maturze. Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami znajdziesz w naszym artykule: Pewniaki na maturze 2022 z matematyki. Nauczyciel wyjaśnia, jak rozwiązać zadania, które będą na maturze z matematyki. Jeśli chcesz poćwiczyć rozwiązywanie zadań maturalnych, spróbuj swoich sił w naszych innych quizach: