Radiowozy zmienią się nie do poznania? Jest nowy wzór malowania! [ZDJĘCIA]

2019-05-09 20:00

Zwiększenie bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych i oświetleniowych to główny argument, dla którego może zmienić się malowanie radiowozów polskiej policji. Na razie w ramach testów kilka radiowozów wyposażono w elementy odblaskowe. Jak prezentują się policyjne auta z nowym malowaniem?

Radiowozy z prototypowymi elementami odblaskowymi zostały zaprezentowane na IX Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Jak informuje portal autokult.pl, niewykluczone że w przyszłości tak właśnie będą wyglądać policyjne pojazdy. Na razie jest to tylko projekt badawczy.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA NOWYCH POLICYJNYCH RADIOWOZÓW <<< 

Na targach prezentowano także przedmioty umundurowania, broń, amunicję oraz typy pojazdów wykorzystywane przez policjantów, począwszy od radiowozów, przez rowery i motocykle, aż po specjalistyczne samochody.

Efektownym akcentem rozpoczęcia imprezy był pokaz przedmiotów umundurowania i wyposażenia specjalnego Policji. W rolę modeli wcielili się funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę w różnych pionach formacji. Na scenie pojawili się także członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego" z Nowego Targu oraz policjanci w obowiązującym jeszcze umundurowaniu wyjściowym. 

Czytaj także: Nowe radiowozy policji: to prawdziwe bestie! [ZDJĘCIA]

Z największym zainteresowaniem przyjęto nowe wzory mundurów w kolorze granatowym, nawiązujące do tradycji Policji Państwowej. Pokazano mundury wyjściowe, ćwiczebne oraz specjalne: dla policjantów pełniących służbę na wodzie, w patrolach rowerowych, na stokach górskich, konno, dla pilotów i antyterrorystów. Największym powodem do dumy jest wzór munduru wyjściowego. Najnowsze elementy umundurowania są już do dyspozycji policjantów w trakcie codziennej służby.

Zobacz koniecznie: 

>>> Policyjne radiowozy zmienią się nie do poznania? Jest nowy wzór malowania! [ZDJĘCIA]

Polacy żyją na kredyt? ZOBACZ WIDEO: