Rajgród. Nowi ratownicy WOPR. Uprawnienia odebrało 26 osób

2020-08-12 11:53 Jacek Chlewicki
Rajgród. Nowi ratownicy WOPR. Uprawnienia odebrało 26 osób
Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Rajgród. Nowi ratownicy WOPR. Uprawnienia odebrało 26 osób

WOPR w Rajgrodzie (woj. podlaskie) ma nowych ratowników. We wtorek wicewojewoda podlaski Tomasz Madras wręczył uprawnienia 26 osobom, które pomyślnie ukończyły kurs i dzięki temu mogą już podjąć pracę ratownika wodnego.

Kandydaci na ratowników przeszli szkolenie przygotowujące, które trwało w sumie ponad 60 godz. Do ukończenia szkolenia wymagane jest zdanie egzaminu teoretycznego oraz praktycznego, który obejmuje m.in. przepłynięcie 400 metrów w osiem minut, 25 metrów pod wodą, 50 metrów kraulem ratowniczym, zanurkowanie i wyłowienie manekina. Było to drugie szkolenie organizowane tego lata przez Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pierwsze ukończyło kilkanaście osób.

Czytaj też: Małżeństwo z Warszawy wypoczywało nad jeziorem. Mężczyzna popełnił błąd

Wicewojewoda podlaski Tomasz Madras wręczył uprawnienia ratownika wodnego. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Rajgrodu, Ireneusz Gliniecki oraz wiceprezesi Białostockiego WOPR - Anna Wasiluk oraz Andrzej Reucki.

Czytaj też: Jezioro Rajgrodzkie. Utonął 20-letni mężczyzna

- Przychodząc na plażę, na basen, czy w jakiekolwiek inne miejsce chronione przez ratowników wodnych, patrzymy na was jak na osoby, którym możemy zaufać - powiedział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.