Recydywista napadł na kuriera! W paczce była cenna rzecz

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Recydywista napadł na kuriera! W paczce była cenna rzecz

Recydywista napadł na kuriera! W paczce była cenna rzecz

2020-12-31 9:19

30-letni mieszkaniec Moniek usłyszał zarzut popełnienia przestępstw rozboju oraz oszustwa. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w centrum Goniądza zaatakował kuriera. Zabrał mu przesyłkę, w której znajdował się telefon o wartości blisko 6 tys. złotych. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Grajewie nadzoruje śledztwo w sprawie napadu na kuriera. Do zdarzenia doszło 22 grudnia w Goniądzu.

- Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzany, działając w warunkach recydywy [...] dokonał napadu rabunkowego na kuriera dostarczającego przesyłki poprzez użycie wobec pokrzywdzonego gazu pieprzowego, doprowadzenie kuriera do stanu bezbronności i następnie dokonał zaboru uprzednio wyłudzonego ze sklepu ze sprzętem RTV telefonu komórkowego o wartości 5954 zł - czytamy w komunikacie prasowym Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Atak na KURIERA w Goniądzu! Zamaskowany bandyta użył GAZU i wyrwał paczkę

30-letni Patryk Ryszard M. usłyszał zarzut rozboju oraz oszustwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Grajewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Diler wprowadzał psychotropy poprzez firmę kurierską