Małgorzata udusiła córkę chorą na zespół Downa, a potem popełniła samobójstwo. Tragedia na Podlasiu

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express Małgorzata udusiła córkę chorą na zespół Downa, a potem popełniła samobójstwo. Tragedia na Podlasiu

Rodzinna tragedia

Rodzinna tragedia na Podlasiu. Udusiła chorą córkę, a potem popełniła samobójstwo

2023-12-09 9:34

W grudniu 2019 roku mieszkańcami wsi Osipy-Zakrzewizna na Podlasiu wstrząsnęła nieprawdopodobna tragedia. Matka zamordowała córkę chorą na zespół Downa, a potem sama odebrała sobie życie. Ciała kobiet znalazł ich mąż i ojciec. - Nigdy bym nie pomyślał, że może się coś takiego stać – mówił reporterowi Super Expressu załamany mężczyzna.

Leszek i Małgorzata (+53 l.) sprowadzili się w okolice Wysokiego Mazowieckiego ponad 10 lat temu. We wsi Osipy-Zakrzewizna kupili skromną posiadłość, gdzie wychowywali syna i cierpiąca na zespół Downa córkę Weronikę (+22 l.). Niedługo w ich związku zaczęło się psuć. Rozwiedli się i kobieta opuściła dom razem z niepełnosprawną córką. Syn został z ojcem. Małżeństwo miało jeszcze jedną córkę. 28-latka w styczniu 2019 roku popełniła samobójstwo.

Małżeństwo postanowiło dać sobie szansę. Znowu zamieszkali razem. Feralnego dnia pan Leszek wrócił z porannej zmiany (pracował w mleczarni). To wtedy zobaczył, co się stało. Kobieta najprawdopodobniej udusiła córkę poduszką, a następnie się powiesiła. – Nie mogę w to uwierzyć. Wszystko zaczynało się nam układać – mówił nam pan Leszek.

Kobieta pozostawiła zapiski, które mogą być rodzajem listu pożegnalnego – powiedział prokurator. Śledztwo było prowadzone w sprawie zabójstwa oraz namowy, bądź udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie poprzez powieszenie. Obie sprawy zostały umorzone.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.