Hipolitowo. Beata zabijała dzieci i znowu zachodziła w ciążę. Jedno przywiązała do kamienia

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS (2) Hipolitowo. Beata zabijała dzieci i znowu zachodziła w ciążę. Jedno przywiązała do kamienia

Przerażający koszmar

Hipolitowo. Beata zabijała dzieci i znowu zachodziła w ciążę. Nikt nic nie widział. "Chodziła w zimowej kurtce"

2023-11-18 4:33

W listopadzie 2013 roku rozpoczął się proces w sprawie dzieciobójczyni z Hipolitowa. Kilka miesięcy później Beata Z. została skazana na 25 lat więzienia za zamordowanych 5 swoich dzieci. Niewinne ofiary dzieciobójczyni, dzięki staraniom ich przyrodniej siostry, spoczywają na cmentarzu parafialnym we wsi Poryte. Na tablicy można przeczytać wzruszającą sentencję: "Tak krótko żyliśmy, a tak żyć chcieliśmy. Bóg tak chciał, odejść musieliśmy".

Ta historia mrozi krew w żyłach. Beata Z. została skazana przez sąd za zabójstwo pięciorga swoich swoich dzieci – trzech chłopców i dwóch dziewczynek. Noworodki nie miały nawet podwiązanych pępowin. Badania DNA dowiodły, że dzieci urodziła Beata Z. Ojcem 4 dzieci był jej konkubent Antoni G. (miał wtedy 55 l.). "Beata Z. przyznała, że ze swoim konkubentem sypiała niemal codziennie, nawet w czasie, gdy była w ciąży. Podkreślała, że partner wiedział o kolejnych ciążach, ale nigdy nie pytał, co się działo z dziećmi" - czytamy w archiwalnym artykule "Gazety Współczesnej".

Koszmar wyszedł na jaw w 2012 roku. Pracownice socjalne zaalarmowały policję, że w jednym z domów w Hipolitowie niedaleko Kolna dzieje się coś złego. Na miejsce przyjechała policja. 41-letnia wówczas Beata Z. przyznała, że urodziła w domu córkę i zakopała ją pod krzakiem bzu w pobliżu domu. Dodała, że w nocy wykopała ciało i rzuciła je na pożarcie psu. W kolejnych dniach zaczęto odnajdywać kolejne zwłoki dzieci. W piwnicy pod stodołą znajdowały się szczątki dwóch niemowląt, a na strychu domu - dwóch kolejnych. Szczątków piątego dziecka nie odnaleziono.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej regularnie ją odwiedzali, a mimo to nie zauważyli, ze była w ciąży. - Kiedy widziała naszego pracownika, to kucała, przybierała nienaturalne pozycje, w maju chodziła w zimowej kurtce - mówiła szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z pobliskich Stawisk. Kobieta sugerowała, że część mieszkańców Hipolitowa wiedziała o horrorze, który dział się w domu Beaty.

Kobieta w latach 1998-2012 urodziła ośmioro dzieci. Pięcioro z nich nie żyje, a szóstego los jest nieznany. - Ja tych dzieci nie zabiłam. Nie udzieliłam im pomocy, bo się nie znam. Nie pochowałam, bo nie miałam za co. Nie wezwałam karetki, bo wstydziłam się, że biednie żyłam - mówiła w sądzie Beata Z. Kobieta została skazana na 25 lat więzienia. - Wina oskarżonej nie podlega wątpliwości, jednak wyrok dożywocia byłby zemstą. Ta kara uchroni ją i innych od popełniania podobnych przestępstw - uzasadniał wówczas wyrok sędzia Jan Leszczewski. 

Czytaj też o innej przerażającej historii: Lublin. Paulina gołymi rękoma udusiła 3 swoich dzieci. "Śpią jak aniołki". Kobieta może wyjść na wolność

Dzieci „potwora z Hipolitowa” pośmiertnie otrzymały imiona. Grób dzieci zamordowanych przez ich matkę, Beatę Z., na cmentarzu we wsi Poryte
Sonda
Czy 25 lat więzienia dla kobiety, która zamordowała 5 swoich dzieci to sprawiedliwy wyrok?
Listen on Spreaker.