rockowania 2019

i

Autor: Łukasz Stepaniuk rockowania 2019

Ruszają IV Rockowania [AUDIO, WIDEO]

2019-03-12 16:05

To największy przegląd muzyczny w województwie podlaskim. Koncert Inauguracyjny odbędzie się w sobotę 16 marca w spodkach przy ulicy św. Rocha 14 , koncertem podlaskich zespołów metalowych Amnestia, Gypsy Caravan oraz Bright Ophidia.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych „Rockowania” organizuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Impreza jest skierowana do zespołów muzycznych z Podlasia  które nie są związane żadnym kontraktem z wytwórniami muzycznymi. Grupy nie muszą grać rocka, wystarczy by prezentowały muzykę na żywo. Organizator liczy na zgłoszenia oprócz zespołów metalowych i rockowych, również od tych grających   funk, jazz czy reggae. 

Czytaj także: Michael Jackson miał posługiwać się tą łyżeczką. Nietypowe ogłoszenie z Bielska Podlaskiego. "Łyżeczka nie została umyta"

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 8 kwietnia 2019 r. Kolejny etap Rockowań to przesłuchania powiatowe, odbywające się w kilku czy nawet kilkunastu miejscowościach województwa podlaskiego. Czternaście grup wybieranych jest do dwóch półfinałów, a do finału awansuje siedem składów – sześć wskazanych przez jury i jeden wyłaniany w głosowaniu internetowym. Tegoroczny koncert finałowy zaplanowany jest na 12 października w Białymstoku. Główna nagroda Rockowań to 5000 złotych, drugie i trzecie miejsce to odpowiednio 2500 zł oraz 1000 zł. 

Mówią dyrektor WOAK-u Cezary Mielko, dziennikarz muzyczny Marcin Kozłowski i zwycięzca III Rockowań Michał Czarnecki

a tutaj zobaczycie relację z finału III Rockowań 2018

TO WIDEO Chcieli okraść bankomat... ciągnikiem :