Sara Dec ma chore serce. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na operację dziewczynki w Niemczech

i

Autor: archiwum prywatne/siepomaga.pl Sara Dec ma chore serce. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na operację dziewczynki w Niemczech

Sara Dec ma chore serce. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na operację dziewczynki w Niemczech

2019-02-15 12:55

Dwu i pół letnia Sara Dec z powiatu monieckiego choruje na serce. Jest już po czterech operacjach, ale przed nią kolejna. Trwa zbiórka pieniędzy na operację w Niemczech. Każdy może pomóc.

Sara urodziła się jako wcześniak, z wadą rozwojową zastawki pnia płucnego i zastawki trójdzielnej. Przez problemy z sercem, rozwija się wolniej od swoich rówieśników. Zaczęła chodzić dopiero po 17 miesiącach, wciąż słabo przybiera na wadze.

Czytaj także: Lekarze z USK w Białymstoku usunęli nowotwór 24-latce z rakiem szyjki macicy. Kobieta będzie mogła zajść w ciążę

- Wiedzieliśmy o tym niebezpieczeństwie już w trakcie ciąży - mówi pani Beata, mama Sary. - Córeczka powinna zostać zoperowana natychmiast po porodzie, ale nic takiego się nie działo z powodu braku miejsc w szpitalu dziecięcym. Pierwsze dni życia spędziła w inkubatorze na intensywnej terapii, a ja załamana szukałam dla niej ratunku.

Pomóc Sarze można wpłacając pieniądze m.in. przez portal siepomaga - Serduszko do uratowania! Pomagamy Sarze pojechać na operację!

Dziewczynka powinna przejść bardzo skomplikowaną operację zanim skończy 3 latka. To będzie trzeci etap naprawy jej serca, tzw. operacja Fontana. Na czym będzie polegać operacja? Lekarze planują zrobić serce jednokomorowe, przeszczepić żyły i tętnice tak , aby tylko lewa komora pełniła wszystkie funkcje serca. Termin oczekiwania na operację w Polsce jest zbyt długi.

- Operacja powinna się odbyć przed ukończeniem 3-go roku życia - wyjaśnia mama Sary. - Nie mamy więc za wiele czasu. Niestety czas oczekiwania w Polsce to nawet 3 lata, a nie otrzymaliśmy jeszcze nawet kwalifikacji. Dlatego chcemy udać się do Niemiec, gdzie naszą córeczkę zoperuje prof. Edward Malec, jeden z najlepszych na świecie kardiochirurgów dziecięcych. Człowiek, ratujący maluchy z najgorszych opresji. Wiemy, że w jego rękach Sarunia będzie bezpieczna. Jest tylko jedna przeszkoda… Operacja w Niemczech to ogromne koszty - ponad 41 tysięcy euro, których nie mamy.

Trzeba zebrać ponad 170 tysięcy złotych. Do tej pory na siepomaga.pl udało się zebrać 27 tysiące złotych.

Serduszko do uratowania! Pomagamy Sarze pojechać na operację!