Powiat sejneński. Dom wypełniony nielegalnymi papierosami wartymi 800 tys. zł

i

Autor: POSG Tytoniową kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł ujawnili na prywatnej posesji funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach.

Sejny. Dom WYPEŁNIONY kontrabandą. Papierosy były wszędzie. Kobieta i mężczyzna zatrzymani [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-31 12:52

Tytoniową kontrabandę, wartą blisko 800 tys. złotych, wykryto na prywatnej posesji na terenie powiatu sejneńskiego. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę i kobietę. Grozi im wysoka grzywna.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednej z posesji w powiecie sejneńskim mogą być magazynowane nielegalne papierosy. W domu i w garażu policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 800 tys. złotych.

Sejny. Dom wypełniony papierosami wartymi 800 tys. złotych

- Papierosy tuż przed ich ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak  zmywarka czy piec centralnego ogrzewania - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj też: PKP zmodernizowało kolejny dworzec w woj. podlaskim. Pasażerowie mogą już z niego korzystać [ZDJĘCIA, WIDEO]

37-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, właściciele posesji zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w 2020 roku ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych.