Dworzec w Siemiatyczach przeszedł imponującą modernizację

i

Autor: PKP S.A. W Siemiatyczach (woj. podlaskie) zakończyła się modernizacja dworca PKP. Dzięki przebudowie, która kosztowała 9,5 mln zł, podróżni mogą oczekiwać na pociąg w komfortowych warunkach. Jak informuje PKP S.A., dworzec w Siemiatyczach to czwarty obiekt zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 w województwie podlaskim.

PKP zmodernizowało kolejny dworzec w woj. podlaskim. Pasażerowie mogą już z niego korzystać [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-31 11:52

W Siemiatyczach (woj. podlaskie) zakończyła się modernizacja dworca PKP. Dzięki przebudowie, która kosztowała 9,5 mln zł, podróżni mogą oczekiwać na pociąg w komfortowych warunkach. Jak informuje PKP S.A., dworzec w Siemiatyczach to czwarty obiekt zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 w województwie podlaskim.

- To kolejny taki obiekt w woj. podlaskim, a następne dworce są w trakcie budowy i przebudowy - powiedział Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych. - Rząd Prawa i Sprawiedliwości pamięta, czym jest zrównoważony rozwój i stawia na rozwój infrastruktury komunikacyjnej także na Podlasiu czy Lubelszczyźnie, czego najlepszym dowodem jest zrewitalizowany niedawno piękny dworzec w Białymstoku czy dziś otwierany w Siemiatyczach.

Dworzec PKP w Siemiatyczach przeszedł modernizację

Jak czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez PKP S.A., renowację przeszła elewacja budynku wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi. Wyburzono dawny szalet znajdujący się w pobliżu budynku dworcu. Wewnątrz budynku udostępniono podróżnym hol pełniący funkcję poczekalni, który wyposażono w nowe ławki, kosze, plansze z rozkładami jazdy pociągów, nowoczesne oświetlenie oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, a także system informacji głosowych dostosowujący głośność do tła otoczenia.

Czytaj też: Nieprawdopodobnie piękny dworzec PKP w Białymstoku. Musicie to zobaczyć [ZDJĘCIA, WIDEO]

W budynku po przebudowie znalazły się również toalety ogólnodostępne, w tym te przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Przy okazji przebudowy dworzec stał się również bardziej ekologiczny. Zamontowano w nim nowe energooszczędne oświetlenie wraz z automatyką sterującą. 

Przebudowano również bezpośrednie otoczenie dworca. Ułożono nowe nawierzchnie chodników i dróg. Na placu przed dworcem znajduje się parking na 19 miejsc.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Dworzec w Siemiatyczach to czwarta inwestycja w województwie podlaskim, którą zakończyliśmy w tym roku po Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Czeremsze w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. 2021 rok zapowiada się równie udanie, gdyż planujemy w nim udostępnić kolejne trzy przebudowane dworce w tym regionie – budynki stacyjne w Jabłoni Kościelnej, Szepietowie i Kuźnicy Białostockiej - mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

Przebudowa dworca w Siemiatyczach była współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Jej łączny koszt to prawie 9,5 mln zł brutto.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Białystok. Zmodernizowany dworzec PKP już otwarty dla podróżnych