Sejny. Zadzwonił i powiedział, że w komendzie jest BOMBA. 31-letni może zapłacić OGROMNĄ karę finansową

i

Autor: jch Sejny. Zadzwonił i powiedział, że w komendzie jest BOMBA. 31-letni może zapłacić OGROMNĄ karę finansową

Sejny. Zadzwonił i powiedział, że w komendzie jest BOMBA. 31-letni może zapłacić OGROMNĄ karę finansową

2021-03-19 9:42

Prokuratura Rejonowa w Sejnach wszczęła śledztwo w sprawie fałszywego alarmu bombowego. W sobotę 13 marca około godz. 22.20 na numer alarmowy dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który zawiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

Jak informuje prokurator, zgłoszenie spowodowało "konieczność podjęcia czynności mających na celu uchylenie potencjalnego zagrożenia". Ostatecznie okazało się, że informacja była nieprawdziwa i policjanci przystąpili do poszukiwań autora fałszywego zgłoszenia. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali 31-letniego mieszkańca Sejn. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 224a kodeksu karnego: "Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Białystok. Policjant drogówki postrzelił uciekiniera w... pośladek. Stanął przed sądem, grozi mu surowa kara

Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Za tego typu przestępstwo fałszywego alarmu o poważnym zdarzeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjne sankcje finansowe w kwocie 20 tys. zł.

Czytaj też: Białystok. Czterech mężczyzn wykorzystywało seksualnie 14-latkę! Odurzali ją PSYCHOTROPAMI! Koszmar!

Zobacz zdjęcia: Dzielnicowi w Białymstoku 2021. Do nich możesz zwrócić się o pomoc [LISTA]