Skandaliczna korespondencja rzecznika białostockiej kurii. Będziesz prywatną szmatą

i

Autor: paterdarius / CC0 / pixabay.com Skandaliczna korespondencja rzecznika białostockiej kurii. "Będziesz prywatną szmatą"

Skandaliczna korespondencja ks. Andrzeja Dębskiego, rzecznika białostockiej kurii. "Będziesz prywatną szmatą"

2022-07-16 13:45

Od czytania tych wiadomości aż włos się jeży na głowie. Wypowiedzi są tym bardziej szokujące, gdyż ich nadawcą miała być osoba duchowna, a dokładniej rzecznik prasowy białostockiej kurii metropolitalnej. Ich treść ujawniła "Gazeta Wyborcza".

Ksiądz Andrzej Dębski jest rzecznikiem prasowym białostockiej kurii metropolitalnej, a także pracuje w TVP Białystok. Ujawniona przez "Gazetę Wyborczą" korespondencja zawiera cytaty i nagrania, które mogą zszokować nawet najbardziej odpornych na takie treści.

Czytaj też: Tanie paliwo z Białorusi. Eldorado na Podlasiu. Przemytnik: "Sprzedam, ile chcesz"

Duchowny za pośrednictwem Messengera miał wysyłać do kobiety o imieniu Ola wiadomości dotyczące jego erotycznych fantazji. Wypowiedzi są na przemian czułe i wulgarne. Czytamy w nich m.in.:

"Będę cię czule i namiętnie pieścił, lizał, pobudzał, całował w szyjkę, lizał w uszko, schodził niżej. Będę spełniał twoje rozkazy. Obiecuję."

"Będziesz prywatną szmatą, suką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo. Musisz się do tego przyzwyczajać."

Podobnych cytatów jest jeszcze więcej. Ksiądz miał pisać do internautki, że będzie "pierwszą kobietą w historii wyr****ną w gabinecie metropolity białostockiego".

Ksiądz przyznał w rozmowie z "Wyborczą", że nagrania są prawdziwe, jednak nie jest w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdzi, że żałuje.

Po ukazaniu się informacji dotyczących korespondencji ks. Dębskiego, metropolita białostocki abp Józef Guzdek postanowił natychmiast zawiesić go w obowiązkach w archidiecezji.

Ze współpracy ze skandalizującym duchownym zrezygnował również białostocki oddział TVP.

"TVP3 Białystok zdecydowała o zakończeniu współpracy z księdzem Andrzejem Dębskim oraz wycofaniu z emisji odcinków programu "Pod Twoją Obronę" z jego udziałem"

- czytamy w oświadczeniu stacji.

Czytaj też: Bielsk Podlaski. 16-latka porwała paszport. Jej kumple zrobili resztę

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora