16-latka porwała paszport. Jej kumple zrobili resztę. Rozbój w parku w Bielsku Podlaskim

i

Autor: KPP Bielsk Podlaski 16-latka porwała paszport. Jej kumple zrobili resztę. Rozbój w parku w Bielsku Podlaskim

Bielsk Podlaski. 16-latka porwała paszport. Jej kumple zrobili resztę

2022-07-14 9:32

Młodzi mieszkańcy Bielska Podlaskiego są podejrzani o dokonanie rozboju na obcokrajowcach. Jak ustalili policjanci, 18 i 19-latek zaatakowali siedzącego w parku Ukraińca oraz obywatela Mołdawii. Mężczyźni zabrali im przedmioty warte blisko 800 złotych. W rozboju uczestniczyła również 16-letnia dziewczyna, która dodatkowo porwała paszport Mołdawianina.

Do rozboju doszło w centrum Bielska Podlaskiego. Młodzi ludzie zaatakowali siedzących w parku 17-letniego obywatela Ukrainy i 23-letniego obywatela Mołdawii. - Napastnicy kopali mężczyzn po głowie i tułowiu. Następnie zabrali im dwa telefony komórkowe, słuchawki, a z palca 17-latka ściągnęli sygnet. Na zakończenie, 16-latka porwała paszport obywatelowi Mołdawii - informuje oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim. Zatrzymanie młodocianych bandytów było tylko kwestią czasu, bo ich "wyczyn" zarejestrowała kamera monitoringu.

Czytaj też: Andrzej pochwalił się w samolocie, że ma przy sobie fortunę. Później gorzko tego żałował. Dramat na osiedlu w Białymstoku

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 18 i 19-latka. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono narkotyki: amfetaminę o łącznej wadze ponad 640 gramów i blisko 90 gramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, dodatkowo 18-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Natomiast 16-letnia wspólniczka mężczyzn za rozbój oraz uszkodzenie dokumentu będzie się tłumaczyć przed sądem rodzinnym. 18 i 19-latek decyzją sądu trafili na dwa miesiące do aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków - do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: W wypadku zginęła cała rodzina. "W naszej parafii jeszcze takiego pogrzebu nie było". Kasia, Tomek i Kacperek wracali z wycieczki

Sąd Rejonowy w Białymstoku. To był napad na zlecenie? Pięcioro podejrzanych o rozbój zasiadło na ławie oskarżonych
Sonda
Co jest powodem przemocy wśród nastolatków?