Sklepy otwarte w niedzielę 15 sierpnia w Białymstoku

i

Autor: Pixabay Sklepy otwarte w niedzielę 15 sierpnia w Białymstoku

Sklepy otwarte w niedzielę 15 sierpnia w Białymstoku

2021-08-14 8:45

W niedzielę 15 sierpnia obchodzimy w Polsce dwa święta: święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wszystkie duże sklepy będą zamknięte. Gdzie zatem w tym dniu będzie można zrobić małe, szybkie zakupy?

W niedzielę 15 sierpnia w Białymstoku jak i w całym kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia to także święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niedziele jest więc dniem wolnym od pracy. W tym dniu nie zrobimy dużych zakupów. Wszystkie galerie handlowe, hipermarkety i supermarkety będą zamknięte. W Białymstoku zamknięte będą takie sklepy jak PSS Społem, Biedronka, Lidl czy Carrefour. Gdzie zatem w Białymstoku będzie można zrobić zakupy w niedzielę 15.08? Drobne zakupy na pewno zrobimy na stacji benzynowej. Powinny być otwarte także małe osiedlowe sklepy, w których za kasą stanie właściciel. Możliwe, że w Białymstoku otwarte będą takie sklepy jak Żabka czy Arhelan. Czytaj też: Święto Wojska Polskiego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach

Rozbój w sklepie. Sprawca pijany

Jeśli chodzi o niedziele bez handlu, to w tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w trzy niedziele: w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Sonda
Czy korzystasz ze sklepów, które otwarte są w niedzielę z zakazem handlu?