Tak wygląda nowa rezydencja Sławoja Leszka-Głodzia. Tuszował pedofilię, będzie żył jak pączek w maśle! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Google Street View Tak wygląda nowa rezydencja Sławoja Leszka-Głodzia. Tuszował pedofilię, będzie żył jak pączek w maśle! [ZDJĘCIA]

Tak wygląda nowa rezydencja abpa Sławoja Leszka Głodzia. Tuszował pedofilię, będzie żył jak pączek w maśle! [ZDJĘCIA]

2021-03-31 11:34

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został ukarany przez Stolicę Apostolską za tuszowanie nadużyć seksualnych w kościele. Emerytowany duchowny nie musi się jednak bać o swoją przyszłość. Jak podaje Gazeta Wyborcza Głódź wróci najprawdopodobniej do swojej rezydencji w miejscowości Bobrówka (woj. podlaskie). Czeka tam na niego ogromny pałac, wart kilka milionów złotych, a także hodowla danieli.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Watykan! Chodzi o pedofilię w kościele

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź i były ordynariusz diecezji kaliskiej bp Edward Janiak zostali ukarani przez Stolicę Apostolską za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich. W związku z decyzją Watykanu muszą opuścić swoje diecezje, mają również zakaz brania udziału w organizowanych tam nabożeństwach. Głódź otrzymał dodatkowo nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. We wtorek 30 marca przekazano informację, że sprawą emerytowanego arcybiskupa zajmie się prokuratura. Chodzi o popełnienie przestępstwa dotyczącego niezawiadomienia właściwego organu o przestępstwie pedofilii.

Czytaj koniecznie: Szokująca emerytura i majątek arcybiskupa Głódzia ukaranego przez Watykan

Majątek Sławoja Leszka Głodzia. Tak będzie mieszkał po opuszczeniu diecezji?

Sławoj Leszek Głódź nie będzie musiał się jednak martwić o dach nad głową. Ma naprawdę imponujący majątek. W jego rodzinnej Bobrówce na Podlasiu czeka na niego piękna rezydencja. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" to właśnie tam Głódź uda się w najbliższym czasie. Z informacji, jakie swego czasu podawał "Fakt" wynika, że emerytowany arcybiskup przez lata budował swój pałac na Podlasiu. Posiadłość Głodzia w Bobrówce obejmuje ponad 20 hektarów. Na jej obszarze prócz wspomnianego pałacu znajduje się m.in. hodowla danieli. W samym budynku mieści się ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i warsztat terapii zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej. Korzystają z niego niepełnosprawne dzieci z kilku powiatów. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia.

Co znajduje się w samym środku? To owiane jest tajemnicą. Jak podaje "Fakt" cały kompleks jest wart kilka milionów złotych. W części zamieszkałej przez arcybiskupa mają się znajdować ponoć "marmurowe podłogi, pozłacane meble, żyrandole z poroża jeleni, meble w stylu ludwikowskim czy jego własne portrety w złoconych ramach".

Poniżej przypominamy największe skandale pedofilskie w polskim kościele. Zobacz GALERIĘ

Wyrok dla Księdza pedofila z Pleszewa