Śmiertelnie NIEBEZPIECZNY powrót ze ŚWIĄT! Zagrożenie zdrowia i życia. Bądźcie ostrożni

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Śmiertelnie NIEBEZPIECZNY powrót ze ŚWIĄT! "Zagrożenie zdrowia i życia". Bądźcie ostrożni

Śmiertelnie NIEBEZPIECZNY powrót ze ŚWIĄT! "Zagrożenie zdrowia i życia". Bądźcie ostrożni

2020-12-26 21:00

Zaczął się już czas powrotów do domów ze świątecznych wyjazdów. Na drogach szybkiego ruchu oraz autostradach pojawia się coraz więcej aut. Nadchodząca noc w niektórych regionach będzie wyjątkowo chłodna. Możliwe są oblodzenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Do niedzielnego poranka (27 grudnia) na drogach ma być bardzo niebezpiecznie. Temperatura minimalna gruntu spadnie do -8 stopni Celsjusza.

Wydany alert obowiązywać będzie przez całą noc. Prawdopodobieństwo wystąpienia groźnego zjawiska eksperci oszacowali na 80 procent. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu. Temperatura minimalna od -6 do -4 stopni Celsjusza, temperatura minimalna gruntu od -8 do -5 stopni - ostrzega IMGW. W Białymstoku i okolicach mróz będzie utrzymywać się także w dzień.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW informuje, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Podobnym alertem do wydanego dla Podlasia, Warmii i Mazur według prognoz mają zostać objęte również inne regiony, m.in. Pomorze i całe południe kraju. Wracając do domów ze świątecznych wyjazdów, bądźcie ostrożni na drogach. Lepiej dotrzeć do celu nieco później niż ryzykować wypadek.

Warszawska wigilia z dowozem. Reporterzy "SE" rozwieźli świąteczne paczki