Smog w Białymstoku: W czwartek darmowa komunikacja miejska. Miasto zachęca do korzystania z autobusów BKM

i

Autor: jch Smog w Białymstoku: W czwartek darmowa komunikacja miejska. Miasto zachęca do korzystania z autobusów BKM

Bezpłatna komunikacja miejska

Smog w Białymstoku: W czwartek darmowa komunikacja miejska. Miasto zachęca do korzystania z autobusów BKM

2022-08-25 6:28

W czwartek (25 sierpnia) przejazdy autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą bezpłatne. Prezydent Tadeusz Truskolaski podjął taką decyzję ze względu na informacje o fatalnej jakości powietrza w mieście.

W środę (24.08) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało mieszkańcom Białegostoku ostrzeżenie przed smogiem: "Prognozowa jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 (SMOG). Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz". Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski zdecydował, że w związku z przekroczeniem norm zanieczyszczenia powietrza, w czwartek (25.08), przejazdy autobusami BKM będą bezpłatne. Komunikacja miejska będzie bezpłatna przez całą dobę. - Podwyższone stężenia pyłu zawieszonego PM10 na wschodzie Polski może się utrzymać do niedzieli - poinformował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie

- Już w środę (24.08.22) odbyła się interwencyjna akcja spłukiwania ulic, aby zmniejszyć ilość pyłów na powierzchni jezdni i tym samym poprawić jakość powietrza - informuje Urszula Boublej, Rzecznik Prasowy Prezydenta Białegostoku. Główne białostockie ulice były polewane przez 5 specjalnych samochodów. Każdy z nich dysponował od 6 do 8 m3 wody. W centrum zostały też ustawione dwie dodatkowe kurtyny wodne: na Rynku Kościuszki i na placu przed Teatrem Dramatycznym.

Czytaj też: Podwyższone stężenie pyłu zawieszonego PM10 w Białymstoku. RCB wysyła ostrzeżenia. Pesymistyczne prognozy GIOŚ

Sonda
Czy przez smog Twój organizm czuje się gorzej?