Sokółka. Wiadukt za 50 mln zł już gotowy. Korzystają z niego kierowcy, rowerzyści i piesi [ZDJĘCIA]

i

Autor: T. Lotowski/PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Sokółka. Wiadukt za 50 mln zł już gotowy. Korzystają z niego kierowcy, rowerzyści i piesi [ZDJĘCIA]

Sokółka. Wiadukt za 50 mln zł już gotowy. Korzystają z niego kierowcy, rowerzyści i piesi [ZDJĘCIA]

2020-11-27 14:43

W Sokółce można już korzystać z nowego wiaduktu nad torami. Inwestycja, która kosztowała 50 mln zł, zwiększy bezpieczeństwo na kolei i ułatwi komunikację w mieście i regionie. To wspólna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku i Gminy Sokółka.

Nowy wiadukt drogowy ma 142 metry długości oraz ponad 16 metrów szerokości. Kierowcy przejeżdżają nad torami w miejscu dotychczasowego przejazdu drogowo-kolejowego. Są również chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa dla rowerzystów. Jest też winda.

Czytaj też: DK 8. W wypadku zginęło małżeństwo z Korycina. Dzieci dostaną zadośćuczynienie [ZDJĘCIA]

– Cieszę się, że ta niezwykle ważna inwestycja została zrealizowana. Szczególnie z tego względu, że oddajemy ją do użytku mieszkańców rok wcześniej niż zakładaliśmy. To pokazuje, że dobra współpraca spółki Skarbu Państwa, samorządu województwa i lokalnych samorządów daje efekty – podkreśla Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt, a mieszkańcom Sokółki gratuluję, życząc szerokiej drogi.

Grób Zbigniewa Cybulskiego. Aktor zginął tragicznie pod kołami pociągu | Niezapomniani