Stacja Białystok - wizualizacja poglądowa peronu po przebudowie

i

Autor: PKP Stacja Białystok - wizualizacja poglądowa peronu po przebudowie.

Stacja Białystok zmieni swoje oblicze. Coś pięknego! PKP pokazało wizualizacje [ZDJĘCIA]

2022-01-20 11:42

Postępują prace na podlaskim odcinku Rail Baltica i na stacji Białystok, która zmieni się nie do poznania. Powstaną tam nowe zadaszone perony oraz przejście podziemne. PKP udostępniło wizualizacje jak prawdopodobnie będzie wyglądać zmodernizowana stacja Białystok. Zobaczcie!

Obok budynku dworca PKP w Białymstoku trwa przebudowa i modernizacja stacji. Powstaną tam 4 nowe zadaszone perony, wyposażone w udogodnienia dla podróżnych, w tym system dynamicznej informacji pasażerskiej. Jeden z peronów powstanie obok miejskiego węzła przesiadkowego, co umożliwi łatwe przesiadki z kolei na transport miejski. Z budynku dworca na perony będzie można dostać się tunelem wyposażonym w pochylnie. Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podzielił się z nami wizualizacjami zmodernizowanej stacji. Łotowski zaznacza jednak, że są to koncepcje, które mogą być jeszcze modyfikowane i ostateczny wygląd peronów może różnić się od przedstawionego.

Modernizacja stacji Białystok to nie jedyna inwestycja PKP w stolicy Podlasia. Przy osiedlu Zielone Wzgórza budowany jest nowym przystanek z bezpiecznym dojściem podziemnym. W pobliżu osiedla Starosielce powstaje łącznica, która umożliwi bezpośredni przejazd pociągów z Ełku do Bielska Podlaskiego. Czytaj też: Białystok: Kobieta stała na peronie z czarnymi torbami. Przyjechała policja [ZDJĘCIA]

Dworzec w Białymstoku po remoncie
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?