Studniówka miejska w Białymstoku

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Studniówka miejska w Białymstoku. Poloneza poprowadził prezydent miasta Tadeusz Truskolaski

Studniówka miejska w Białymstoku. Poloneza poprowadził prezydent miasta [WIDEO, FOTO]

2022-01-18 16:30

Uczniowie ostatnich klas białostockich szkół średnich sto dni przed maturą zatańczyli w centrum miasta tradycyjnego poloneza. Tegorocznych maturzystów poprowadził prezydent miasta Tadeusz Truskolaski (64 l.) w pierwszej parze z… hetmanową Izabelą Branicką. Wydarzenie zainaugurowało tegoroczny sezon studniówkowy w mieście.

Białostocka studniówka miejska to już tradycja: w tym roku już po raz trzynasty na Rynku Kościuszki zebrali się maturzyści, by uroczyście pod wodzą prezydenta miasta rozpocząć odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości. Każda z białostockich szkół średnich reprezentowana była przez dwie pary, przebrane w stroje nawiązujące do historii Białegostoku, albo związane z profilem placówki lub jej patronem. Przeczytaj również: Białystok. Skandal na manifestacji antyszczepionkowców. Mówiono o "wyroku śmierci"

Studniówka miejska w Białymstoku

W samo południe, tuż po hejnale z wieży ratuszowej, zebranych maturzystów powitał hetman Jan Klemens Branicki, któremu towarzyszyła małżonka Izabela (w tych rolach białostoccy licealiści). Następnie głos zabrał prezydent miasta Tadeusz Truskolaski, który życzył wszystkim dobrej zabawy i „połamania długopisów” podczas czekającego ich za sto dni najważniejszego egzaminu w życiu.

Włodarz miasta nad Białą i hetmanowa Branicka poprowadzili w pierwszej parze tradycyjnego studniówkowego poloneza. Po jego zakończeniu uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe certyfikaty. W 35 białostockich liceach i technikach w klasach maturalnych uczy się niespełna 4 tys. uczniów.