Suwałki. 13-latek dźgnięty scyzorykiem w autobusie. Ratował go kierowca. Horror w autobusie PKS Nova

i

Autor: SHUTTERSTOCK Suwałki. 13-latek dźgnięty scyzorykiem w autobusie. Ratował go kierowca. Horror w autobusie PKS Nova

Siostra wszystko widziała

Suwałki. 13-latek dźgnięty scyzorykiem w autobusie. Ratował go kierowca. Horror w autobusie PKS Nova

2022-11-10 8:28

Do dramatycznej sytuacji doszło we wtorek (8 listopada) w autobusie PKS Nova. 16-latek ugodził 13-latka nożem. Na pomoc poszkodowanemu rzucił się pan Mirosław. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki zdecydował o przyznaniu 5 tys. złotych nagrody dla dzielnego kierowcy.

- Założyłem opatrunek, zużyłem na to całą rolkę bandażu. Było bardzo dużo krwi - relacjonował "Radiu Białystok" pan Mirosław. Dramat rozegrał się w autobusie PKS Nova w okolicach dworca w Suwałkach. Autobusem wracała młodzież ze szkół. W pewnym momencie kierowca usłyszał krzyk. Gdy się odwrócił, zobaczył nóż wbity w nogę 13-latka. - Zobaczyłem duży krwotok. Drugi kolega próbował tamować krew chusteczką. Szybko zadzwoniłem pod 112 i powiedziałem co się stało. Natychmiast rozwinąłem apteczkę i również zacząłem tamować krew z nogi chłopca - mówił mężczyzna. Sprawca próbował wyjść z autobusu, ale pan Mirosław go powstrzymał.

Według ustaleń policjantów, do których dotarło "Radio Białystok", 13-latek został ranny przypadkowo podczas zabawy. 16-latek bawił się scyzorykiem. Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu rodzinnego.

5 tys. zł nagrody dla kierowcy

Wielkie brawa należą się panu Mirosławowi. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, który nadzoruje spółkę PKS Nova, zdecydował o przyznaniu nagrody finansowej w wysokości 5 tys. dla kierowcy. - Wyrazy uznania dla kierowcy PKS Nova w Suwałkach, pana Mirosława, który wykazał się niesamowitym opanowaniem i bohaterstwem. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej postawie, zaatakowany wczoraj w autobusie PKS 13-latek przeżył atak nożem i dotarł bezpiecznie do szpitala - napisał Kosicki.

Sonda
Czy podróżujesz autobusami PKS Nova?
„Nie zwrócę życia pana córce...”. Łzy rozpaczy na procesie kierowcy autobusu z Katowic

Jak walczyć z agresją u młodzieży?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen to "Agresja u dzieci i młodzieży. Skąd się bierze i jak sobie z nią radzić? DROGOWSKAZY" on Spreaker.